Skip to content

Tyle słońca w całym mieście

muzyka: Jarosław Kukulski

Uwagi dla wykonawcy:

Aranżacja oparta o oryginalne wykonanie Anny Jantar.

Akordy z ukośnikiem oznaczają inny dźwięk w basie niż podstawa akordu. Na przykład Fm/Ab to akord Fm z basem na dźwięku Ab.
Gitara na ogół gra tylko akord przed ukośnikiem a to co po nim zostawiamy basiście lub pianiście.

UWAGA: W naszej notacji stosujemy następujący zapis:

dźwięki naturalne (białe klawisze):
A B C D E F G

dźwięki podwyższone (czarne klawisze):
A# C# D# F# G#

dźwięki obniżone (czarne klawisze):
Ab Bb Db Eb Gb

Dźwięk B w niektórych transkrypcjach nazywany jest dźwiękiem H, ale my trzymamy się notacji, z którą najczęściej zetkniecie się w muzyce rozrywkowej. Zatem B, a obniżone B to Bb.

Zarówno w notacji akordów na gitarę jak i w audiodeskrypcji dokonaliśmy niezbędnych uproszczeń.


Prosty odtwarzacz (jakość 128 kbps)


Mikser (jakość 128 kbps)

Wyłącz wybrane instrumenty i zagraj własną wersję: Wyłączenie jednego lub kilku instrumentów: przycisk [M] (mute)

Posłuchaj jak gra konkretny instrument: Wyizolowanie jednego lub kilku instrumentów: przycisk [S] (solo). Po wciśnięciu tego przycisku, przebieg fali pokaże w którym miejscu utworu ten instrument występuje!

Zmień proporcje głośności: suwaki

Zmień ustawienie prawo/lewo: Na samej górze miksera znajdują się pokrętła (panorama).

Słuchaj od dowolnego momentu:
Kliknięcie lub przesuwanie kursora przebiegu fali utworu pozwala na jego przewijanie.

Stwórz własny mix! Przycisk [Nagraj i pobierz mix] pozwoli na nagranie wszystkich ustawień, a nawet zmiany dokonywane w trakcie nagrywania! Po jego ponownym naciśnięciu lub zatrzymaniu odtwarzania pojawi się okno z możliwością zapisu zmiksowanego pliku w formacie wav.
UWAGA! Powyższy mikser ma charakter eksperymentalny. Może się długo ładować przy wolniejszych połączeniach. Prosimy o cierpliwość. Skrypt: Julian Cole

Foto: public domain

Jarosław Kukulski to jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów i aranżerów muzyki rozrywkowej. Kukulski komponował dla takich gwiazd polskiej piosenki jak: Anna Jantar, Krzysztof Krawczyk, Anna German, Felicjan Andrzejczak, Halina Frąckowiak, Eleni, Irena Jarocka, Monika Borys, Natalia Kukulska czy Michał Bajor. Współpracował z największymi polskimi tekściarzami, m.in. z Januszem Kondratowiczem, Markiem Dutkiewiczem, Bogdanem Olewiczem i Andrzejem Kuryłą. 
W latach 70. był autorem największych sukcesów Anny Jantar, która zaczynała karierę w jego zespole “Waganci”. To dla niej napisał takie przeboje jak „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Tyle słońca w całym mieście” czy„Moje jedyne marzenie”
Bardzo popularna i przynosząca mu mnóstwo dowodów sympatii była – i nadal jest – twórczość kompozytora dla dzieci. “Puszek Okruszek”, “Co powie tata” czy “Ogórek wąsaty” to dla wielu piosenki dzieciństwa. 

Kiedy w czerwcu 1974 roku Lucjan Kydryński na XII Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zapowiadał Annę Jantar i Jej utwór pt. “Tyle słońca w całym mieście” nikt chyba nie przypuszczał, że narodził się prawdziwy evergreen, przebój, który nucić będą pokolenia. Swoją premierę miał wtedy jeden z najbardziej optymistycznych utworów Anny Jantar. Kompozytor – Jarosław Kukulski wspominał, że piosenka miała być niespodzianką dla Anny i powstała z dwóch różnych utworów, które skomponował. Autor tekstu – Janusz Kondratowicz pisząc te słowa miał przed oczami stolicę, będąc, jak sam się określał, dzieckiem Warszawy napisał z pozoru banalny tekst, który powtarza już kolejne pokolenie Polaków.

W 1999 roku Natalia Kukulska postanowiła właśnie ten utwór nagrać w duecie z Mamą. Dzięki nowoczesnej technice w studiu nagraniowym udało się połączyć głos matki i córki. Piosenka kolejny raz trafiła na listy przebojów, 25 lat po swojej premierze…

Źródła:

http://www.annajantar.pl/dzisiaj/archiwum/1996-tyle-slonca-w-calym-miescie

https://soksuwalki.eu/tyle-slonca-w-calym-miescie-przeboje-j-kukulskiego-na-gali-muszelek-wigier/


Pobierz i zapisz na swoim komputerze:

NUTY VOL. 2 W FORMACIE PDF (PDF, 1,3 MB)

PODKŁADY VOL. 2 w wysokiej jakości (320 kbps) WRAZ Z NUTAMI (329 MB)


Sfinansowano ze środków Fundacji PZU
Logo Fundacji PZU