Skip to content

Zegar

muzyka: Edyta Bartosiewicz

Uwagi dla wykonawcy:

Aranżacja oparta o oryginalne wykonanie Edyty Bartosiewicz

Akordy z ukośnikiem oznaczają inny dźwięk w basie niż podstawa akordu. Na przykład Fm/Ab to akord Fm z basem na dźwięku Ab.
Gitara na ogół gra tylko akord przed ukośnikiem a to co po nim zostawiamy basiście lub pianiście.

UWAGA: W naszej notacji stosujemy następujący zapis:

dźwięki naturalne (białe klawisze):
A B C D E F G

dźwięki podwyższone (czarne klawisze):
A# C# D# F# G#

dźwięki obniżone (czarne klawisze):
Ab Bb Db Eb Gb

Dźwięk B w niektórych transkrypcjach nazywany jest dźwiękiem H, ale my trzymamy się notacji, z którą najczęściej zetkniecie się w muzyce rozrywkowej. Zatem B, a obniżone B to Bb.

Zarówno w notacji akordów na gitarę jak i w audiodeskrypcji dokonaliśmy niezbędnych uproszczeń.


Prosty odtwarzacz (jakość 128 kbps)


Mikser (jakość 128 kbps)

Wyłącz wybrane instrumenty i zagraj własną wersję: Wyłączenie jednego lub kilku instrumentów: przycisk [M] (mute)

Posłuchaj jak gra konkretny instrument: Wyizolowanie jednego lub kilku instrumentów: przycisk [S] (solo). Po wciśnięciu tego przycisku, przebieg fali pokaże w którym miejscu utworu ten instrument występuje!

Zmień proporcje głośności: suwaki

Zmień ustawienie prawo/lewo: Na samej górze miksera znajdują się pokrętła (panorama).

Słuchaj od dowolnego momentu:
Kliknięcie lub przesuwanie kursora przebiegu fali utworu pozwala na jego przewijanie.

Stwórz własny mix! Przycisk [Nagraj i pobierz mix] pozwoli na nagranie wszystkich ustawień, a nawet zmiany dokonywane w trakcie nagrywania! Po jego ponownym naciśnięciu lub zatrzymaniu odtwarzania pojawi się okno z możliwością zapisu zmiksowanego pliku w formacie wav.
UWAGA! Powyższy mikser ma charakter eksperymentalny. Może się długo ładować przy wolniejszych połączeniach. Prosimy o cierpliwość. Skrypt: Julian Cole

Foto: Wojtek Dobrogojski/rockmetal.pl

Edyta Bartosiewicz (ur. 11 stycznia 1965 roku w Warszawie) to kompozytorka, autorka i wykonawczyni szczerych, emocjonalnych tekstów, także aranżerka i producentka większości własnych utworów. Niezaprzeczalny talent nurtów współczesnego rocka i popu. Wszechstronna, fenomenalnie uzdolniona artystka.

Jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Dziewięć singli zajmowało pierwsze miejsca na Listach Przebojów Programu Trzeciego. Jest pięciokrotną laureatką nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyki, legitymuje się Paszportem “Polityki”, a magazyn “Tylko Rock” obwołał ją Osobowością Dziesięciolecia. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

Lata 90. to w życiu Edyty Bartosiewicz pasmo niewątpliwych sukcesów: kolejne płyty, koncerty, festiwale, nagrody, współpraca z wziętymi muzykami i zespołami.

Miała umiejętność pisania tekstów, które były o czymś, a na dodatek dość dobrze dopasowywały się do niepokojów, nastrojów i emocji młodych ludzi, którzy dorastali w późnych latach dziewięćdziesiątych – uważa krytyk muzyczny Przemysław Gulda.

Utwór „Zegar” pochodzi z trzeciego albumu Edyty Bartosiewicz „Szok’n’Show” z 1995 roku. Podobnie, jak pochodząca z tej samej płyty piosenka „Szał”, był notowany na licznych listach przebojów w kraju.

Piosenka, w której artystka opowiada o bezlitosnym czasie, który nie daje ani chwili wytchnienia, ani na moment się nie zatrzymuje. Symbolem upływającego czasu jest właśnie tytułowy zegar ze swoimi mosiężnymi wskazówkami. Przesuwają się raz za razem dając ludziom poczucie zagubienia i nieustannego pędu – oby ze wszystkim zdążyć, oby nie zmarnować ani chwili. 

Źródła:

https://culture.pl/pl/tworca/edyta-bartosiewicz

https://festiwalopole.tvp.pl/25659744/edyta-bartosiewicz-zegar

https://www.groove.pl/edyta-bartosiewicz/zegar/piosenka/914434


Pobierz i zapisz na swoim komputerze:

NUTY VOL. 2 W FORMACIE PDF (PDF, 1,3 MB)

PODKŁADY VOL. 2 w wysokiej jakości (320 kbps) WRAZ Z NUTAMI (329 MB)


Sfinansowano ze środków Fundacji PZU
Logo Fundacji PZU